Jesteś w: Strona główna » Archiwum
a1a2a3

Archiwum

fb
JFT
Festiwal Filmowy
Bip
Beneficjent

Klub Miłośników Muzyki Progresywnej - Christmas Concert Tarji

27
grudnia
2011
CHRISTMAS CONCERT TARJI
Tarja Soile Susanna Turunen-Cabuli, fińska wokalistka dysponująca sopranem lirycznym, który sięga trzech oktaw, rozpoczęła edukację muzyczną w wieku 6 lat. Poza nauką śpiewu brała też lekcje gry na pianinie i flecie. W wieku 18 lat rozpoczęła studia na kierunku śpiewu klasycznego w Sibellius Academy w Kuopio. W tym samym czasie, za namową szkolnego kolegi Tuomasa Holopainena, została wokalistką w zespole Nightwish. Mimo rosnącej popularności zespołu, który zyskał uznanie dzięki wydanemu w 1998 albumowi Oceanborn, kontynuowała studia, a także występowała jako solistka w operach i baletach. Potem studiowała w Akademii Muzycznej w Karlsruhe, w Niemczech. W 2004 razem z zespołem Nightwish wydała album Once, a także rozpoczęła karierę solową od wydania singla Yhden Enkelin Unelma.
23 października 2005 r. na oficjalnej stronie zespołu Nightwish został opublikowany list, napisany przez lidera grupy Tuomasa Holopainena, a podpisany przez wszystkich członków, skierowany do Turunen, w którym skrytykowali jej zachowanie w stosunku do nich w ostatnich miesiącach, narzekali na jej mało uczuciowe, materialistyczne podejście do działalności zespołu i oznajmili o zerwaniu współpracy z nią.
W 2006 roku Tarja wydała świąteczną płytę Henkäys Ikuisuudesta, która w Finlandii zyskała status platyny. Promował ją singel You Would Have Loved This. Turunen występowała również w telewizji – w programie poświęconym środkom transportu i w fińskim Idolu.
9 listopada 2007 wydała album My Winter Storm, który w dniu premiery zdobył status złotej płyty. Pierwszym singlem promującym tę płytę została piosenka I Walk Alone. W 2009 roku Turunen zaśpiewała gościnnie w piosence Walking with the Angels na płycie Fear No Evil niemieckiej wokalistki Doro , a w 2010 r. w kawałku The Good Die Young, pochodzącym z ostatniej - według zapowiedzi - studyjnej płyty zespołu Scorpions.
W najbliższy wtorek 27 grudnia br. o godz. 18.30 Klub Miłośników Muzyki Progresywnej zaprasza do Sali Kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu - Al. Wolności 23, na projekcję świątecznego klasycznego koncertu w wykonaniu Tarji i towarzyszących jej muzyków, który miał miejsce w Sibelius Hall w Lahti, Finlandia, 12 grudnia 2006 r. Wstęp wolny.

Aktualność powiązana z:

Galeria zdjęć

Kalendarz imprezNowy SączNowosądecka Karta RodzinySMS
w górę

Mecenat

Wszystkie prawa zastrzeżone © Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, 2004-2018.
Kopiowanie materiałów i używanie ich bez zgody autora jest zabronione.
Realizacja:
TeamSolution.pl