Jesteś w: Strona główna » Archiwum
a1a2a3

Archiwum

fb
JFT
Festiwal Filmowy
Bip
Beneficjent

Klub Miłośników Muzyki Progresywnej - Blackmore's Night

18
grudnia
2012
Zespół Blackmore's Night powstał w drugiej połowie lat 90. Jego twórcą jest były gitarzysta Deep Purple, Ritchie Blackmore, który do współpracy namówił swoją partnerkę, wokalistkę Candice Night. W odróżnieniu od swojej wcześniejszej twórczości, Blackmore postanowił połączyć pod nowym szyldem muzykę renesansową z rockiem. Debiutancka płyta grupy, zatytułowana "Shadow Of The Moon", ukazała się w 1997 roku. Krążek przez 17 tygodni utrzymywał się w zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt w Niemczech, a w Japonii pokrył się złotem. W ramach promocji albumu, grupa zagrała koncerty m.in.  w kościołach, operach, teatrach i zamkach. Na drugą płytę Blackmore's Night trzeba było poczekać dwa lata. "Under A Violet Moon", bo taki nosiła tytuł, miała premierę wiosną 1999 roku. Krążek cieszył się sporą popularnością, docierając do 20. miejsca listy przebojów w Niemczech i 12. w Japonii. Kolejnym wydawnictwem zespołu była wydana dwa lata później płyta "Fires At Midnight", ciesząca się jeszcze większym zainteresowaniem na Starym Kontynencie (dziewiąte miejsce w niemieckim zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt). Podczas trasy koncertowej, grupa zawitała m.in. do Anglii, Rosji i Skandynawii. Po tournee przyszła kolej na pierwszy album koncertowy w dyskografii formacji, "Past Times With Good Company", na którym oprócz piosenek Blackmore's Night znalazł się m.in. cover "Soldier Of Fortune" z repertuaru Deep Purple. Trzynaście miesięcy później premierę miała płyta z premierowymi nagraniami, zatytułowana "Ghost Of A Rose". Trasa koncertowa promująca album rozpoczęła się 23 maja występem w Kopalni Soli w Wieliczce. Rok 2004 to premiera "Beyond The Sunset – The Romantic Collection", kompilacji zawierającej ballady w wykonaniu grupy Blackmore'a. W listopadzie 2004 roku muzycy poinformowali, że ich dwie kompozycje "Gone With The Wind" i "Shadow Of The Moon" zostały wybrane do ilustracji muzycznej telewizyjnej wersji "Pierścienia Nibelungów".
Pierwsze DVD Blackmore's Night, "Castles And Dreams", trafiło do sklepów 25 października tego samego roku. Fani zespołu mogli znaleźć na nim koncert z jednego z niemieckich zamków oraz m.in. teledyski, fragmenty dokumentalne oraz ujęcia zza sceny. (muzyka.onet.pl)
Klub Miłośników Muzyki Progresywnej zaprasza do Sali Kameralnej MOK w Nowym Sączu – Al. Wolności 23 – na projekcję koncertu „Castles & Dreams” w dniu 18 grudnia br. (wtorek) o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Aktualność powiązana z:

Galeria zdjęć

Kalendarz imprezNowy SączNowosądecka Karta RodzinySMS
w górę

Mecenat

Wszystkie prawa zastrzeżone © Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, 2004-2018.
Kopiowanie materiałów i używanie ich bez zgody autora jest zabronione.
Realizacja:
TeamSolution.pl