Jesteś w: Strona główna » Archiwum
a1a2a3

Archiwum

fb
JFT
Festiwal Filmowy
Bip
Beneficjent

Gloria Artis dla Sądeczan

26
czerwca
2009
Gloria Artis dla Sądeczan
Miło nam poinformować o przyznaniu medalu GLORIA ARTIS – Zasłużony Kulturze - działającemu pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu - Zespołowi Regionalnemu „SĄDECZANIE”. Jest to niewątpliwie wyraz uznania i ukoronowanie ponad 45-letniej działalności Zespołu na niwie upowszechniania przede wszystkim sądeckiego folkloru w kraju i za granicą. Ale też popularyzowania przez „Sądeczan” folkloru innych regionów i polskich tańców narodowych. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – pan Bogdan Zdrojewski przyznał również Medal indywidualnie - Andrzejowi Stachowi – tancerzowi, który z Zespołem związany jest od początku jego istnienia aż do chwili obecnej.

Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" – nadawany jest przez Prezydenta RP osobom oraz sporadycznie zespołom i instytucjom, wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Medal jest odznaczeniem szczególnie prestiżowym, honorującym najwybitniejsze postaci świata kultury lub postaci mające na tym polu szczególne zasługi. Dotychczas zostali tym odznaczeniem uhonorowani m.in.: Władysław Bartoszewski, Ewa Demarczyk, Adam Hanuszkiewicz, Jerzy Hoffman, Gustaw Holoubek, Ryszard Kapuściński, Jerzy Kawalerowicz, Tadeusz Konwicki, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Roman Polański, Irena Santor, Franciszek Starowieyski, Andrzej Wajda czy Krzysztof Zanussi. Obecność w tak znamienitym gronie Zespołu „Sądeczanie” i Andrzeja Stocha może być z pewnością powodem do dumy i ogromnej satysfakcji z dotychczasowej działalności na rzecz popularyzacji piękna sądeckiej kultury regionalnej.

W dniu 26 czerwca 2009 r. o godzinie 18.00, w sali widowiskowej MOK w Nowym Sączu przy Al. Wolności 23, będzie miał miejsce uroczysty koncert pt. „Folklor krakowski dla Sądeczan”, podczas którego zostaną wręczone Medale GLORIA ARTIS -Zespołowi „Sądeczanie” i Andrzejowi Stochowi.
Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość i na koncert.

fot. Paweł Więcławek

Aktualność powiązana z:

Galeria zdjęć

Kalendarz imprezNowy SączNowosądecka Karta RodzinySMS
w górę

Mecenat

Wszystkie prawa zastrzeżone © Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, 2004-2018.
Kopiowanie materiałów i używanie ich bez zgody autora jest zabronione.
Realizacja:
TeamSolution.pl