Jesteś w: Strona główna » Archiwum
a1a2a3

Archiwum

fb
JFT
Festiwal Filmowy
Bip
Beneficjent

Klub Miłośników Muzyki Progresywnej

25
listopada
2014

Steve Hackett to brytyjski gitarzysta i kompozytor, uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów rockowych w historii. Karierę rozpoczął w grupach Canterbury Glass i Sarabande. W 1970 roku

z zespołem Quiet World nagrał jeden album, niedługo później dołączył do grupy Genesis. Różnice w wizji muzycznej doprowadziły jednak do jego odejścia w 1977 roku, po wydaniu ośmiu albumów. Przez te lata wypracował swój wyjątkowy styl, łącząc wpływy muzyki klasycznej

z hardrockową ekspresją. Po 1977 roku prowadził głównie karierę solową (z wyjątkiem albumów wydanych z supergrupami GTR i Gordian Knot). Ma na koncie przeszło 20 bardzo zróżnicowanych gatunkowo albumów studyjnych z muzyką rockową jak i akustyczną (w tym orkiestrową)

oraz kilka zarejestrowanych na DVD koncertów. Jednym z nich jest koncert „The Tokyo Tapes”, który miał miejsce w roku 1990 w stolicy Japonii. Jako wokalista pojawił się na nim także John Wetton, występujący m. in. z legendarnym zespołem King Crimson, czy z supergrupą Asia.

Ten koncert będzie można zobaczyć podczas projekcji DVD w Klubie Miłośników Muzyki Progresywnej przy MOK w Nowym Sączu – w dniu 25 listopada br. (wtorek) o godz. 18.00.

Zapraszamy – wstęp wolny.

Aktualność powiązana z:

Galeria zdjęć

Kalendarz imprezNowy SączNowosądecka Karta RodzinySMS
w górę

Mecenat

Wszystkie prawa zastrzeżone © Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, 2004-2018.
Kopiowanie materiałów i używanie ich bez zgody autora jest zabronione.
Realizacja:
TeamSolution.pl